Desktop frame micro screen desktop
Mobile frame micro screen mobile
Tablet frame micro screen tablet

Hulajnogi Micro

Hulajnogi Micro to oficjalny dystrybutor wysokiej jakości jednośladów marki Micro Mobility AG, innowacyjnej szwajcarskiej firmy, która zajmuje się rozwojem, produkcją oraz dystrybucją hulajnóg, skuterów i pojazdów miejskich.

Nasz klient rozpoczął swoją działalność w 2009 roku, sprzedając hulajnogi szwajcarskiego producenta zarówno sklepom, jak i klientom indywidualnym.

Zakres prac

  • Migracja z Magento 1 do Magento 2
  • Integracja z Opineo
  • Wdrożenie platformy B2B
  • Integrcja z serwisem fakturownia.pl
  • Integracja z Decathlon
hulajnogi micro sklep internetowy

Efekty

Zwiększenie współczynnika konwersji.

Rozbudowane filtry, które ułatwiają klientom znalezienie produktów.

Wersja biznesowa sklepu Micro pozwola na usprawnienie współpracy z dystrybutorami.

Realizacja

Migracja z Magento 1 do Magento 2

Od początku istnienia sklep Hulajnogi Micro był prowadzony na platformie Magento 1, z której właściciele korzystali z dużą łatwością. Magento daje szerokie możliwości integracji i wdrażania nowych funkcjonalności.

W 2020 roku firma Adobe ogłosiła, że przestaje wspierać wersję pierwszą Magento na rzecz jego następcy Magento 2. W tej sytuacji wiele sklepów korzystających z tego oprogramowania stanęło przed wyzwaniem migracji.

Hulajnogi Micro zwrócili się do nas z prośbą wykonania migracji. Nieaktualna wersja systemu Magento powodowała, że sklep internetowy Hulajnogi Micro działał wolniej i nie mógł być dalej rozwijany. Ponadto szata graficzna nie odzwierciedlała najnowszych trendów.

Integracja z Opineo

Właścicielom sklepu Hulajnogi Micro zależy na transparentnej komunikacji ze swoimi konsumentami, dlatego w tym projekcie wdrożyliśmy moduł Opineo. Klienci bardzo chętnie zostawiają komentarze, których Hulajnogi Micro zgromadzili już ponad 2 tysiące. 

Klienci e-sklepów, po zrealizowanych zakupach, wystawiają opinię w Opineo.pl. Wystawiając ją, konsumenci oceniają: szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi klienta, jakość zapakowania przesyłki, oraz deklarują, czy poleciliby ten sklep internetowy swoim znajomym. Dzięki temu platforma zgromadziła już ok. 20 milionów opinii na temat sklepów, produktów i usług. Jest to podstawa przygotowania corocznego rankingu i nagrodzenia najlepszych sklepów Laurem Opineo.

Opineo doceniło naszych klientów i w 2023 roku otrzymali wyróżnienie w kategorii Sport

opineo hulajnogi micro

Integracja z serwisem fakturownia.pl

Fakturownia od ponad 10 lat dostarcza nowoczesne i ekologiczne rozwiązania e-fakturowe ponad 500 tysiącom klientów. Opiera się na kombinacji trzech wartości: prostoty, bezpieczeństwa i ekologii. Dbają o to, by bazował na nich również cały proces obiegu dokumentów finansowych w polskich firmach.

Integracja z tym systemem pomaga marce w codziennych trudach prowadzenia biznesu. Ułatwiony dostęp do księgowości, bezpieczeństwo oraz automatyzacja fakturowania sprawia, że proces sprzedaży jest znacznie mniej czasochłonny.

Integracja z Decathlon

Kluczowym partnerem biznesowym dla Hulajnóg Micro jest ogólnopolska sieć sklepów z asortymentem sportowym Decathlon. Dlatego w tym projekcie wdrożyliśmy specjalny moduł Mirakl pozwalający integrować asortyment naszego klienta z ofertą sportowej sieciówki. 

Dzięki temu modułowi Hulajnogi Micro wybierają konkretne produkty i podają ich stan magazynowy, przesyłają także całe dane produktowe (opis, zdjęcia i cenę) do sklepu. Następnie Decathlon wybiera produkty, które chce wystawić w swoim e-commerce. Wszystko dzieje się łatwo i sprawnie, a po dokonaniu zakupu w panelu sprzedawcy marki Micro pojawia się adnotacja, skąd pochodzi zamówienie.

Wdrożenie platformy B2B

Hulajnogi Micro jako część międzynarodowej grupy do tej pory sprzedającej produkty do klientów B2C zdecydowała, że warto przenieść także kanał B2B do sieci, ponieważ obecnie sprzedaż odbywała się za pośrednictwem kontaktu mailowego/telefonicznego i zaufanych kontrahentów.

Wersja sklepu skierowana do klientów B2B miała przede wszystkim zautomatyzować proces realizacji takich zamówień i odciążyć zasoby ludzkie. Na platformę mogą zalogować się tylko użytkownicy zaakceptowani po stronie klienta, którym zostały założone konta w panelu administracyjnym. Tylko oni mają dostęp do składania zamówień i podglądu cen. Pomysł na sklep B2B zapoczątkowany przez Polski oddział Hulajnogi Micro, to początek automatyzowania handlu hurtowego na rynkach Europejskich w całej grupie kapitałowej.

Jesteś ciekaw jakich zmian potrzebuje Twój sklep?

Napisz do nas!