Desktop frame premiumbike desktop
Mobile frame premiumbike mobile
Tablet frame premiumbike tablet

PremiumBike

PremiumBike to nowa platforma sprzedażowa jednej z największych w Polsce firm zajmujących się handlem rowerami. Jej głównym celem jest oferowanie najwyższej jakości produktów tylko uznanych producentów przy zachowaniu perfekcyjnej obsługi sprzedażowej i posprzedażowej klienta. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez skrojonego na miarę systemu e-commerce. Wdrożona przez nas platforma umożliwia prowadzenie efektycznych działań marketingowych oraz bycie blisko klienta na każdym punktu styku z marką.

Zakres prac

  • Wdrożenie sklepu opartego o silnik Magento 2
  • Dedykowany projekt UX/UI
  • Wdrożenie wyglądu na podstawie szablonu
  • Rozbudowany program lojalnościowo-afiliacyjny
  • System wyliczania kosztów wysyłki
  • Zgodność z formatami graficznymi nowej generacji
premiumbike kategoria

System wyliczania kosztów wysyłki

Z uwagi na specyfikę produktu, a przede wszystkim sposób jego pakowania, koniecznym okazało się wdrożenie modułu, który będzie prawidłowo wyliczał koszty dostawy. Przy kalkulacji brane są pod uwagę: sposób dostawy, kwota darmowej wysyłki, typ produktu oraz jego producent. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru bezpieczniejszego pakowania premium dla klientów, którzy chcą mieć pewność otrzymania paczki w idealnym stanie.

premiumbike karta produktu

Rozbudowany program lojalnościowo-afiliacyjny

Celem wdrożonego programu lojalnościowego było nie tylko wynagradzanie klientów za częste zakupy, ale również zachęcanie ich do polecania sklepu swoim znajomym lub nawet promowanie go w internecie na blogach czy vlogach. Dlatego poza standardowymi funkcjami, takimi jak np. otrzymywanie punktów proporcjonalnie do wartości zamówień i możliwość ich wymiany na zniżkę, klienci mogą udostępnić dalej swój dedykowany kod rabatowy. Użycie go przez kolejną osobę daje korzyść dla obu stron, dzięki czemu kupujący dużo chętniej dzielą się ofertą sklepu z kolejnymi użytkownikami.

premiumbike strona glowna

Zgodność z formatami graficznymi nowej generacji

Aby zapewnić odpowiednie czasy wczytywania strony, a tym samym pomóc w osiąganiu wysokich wynikach w wyszukiwarkach oraz polepszyć odczucia klientów przy przeglądaniu sklepu, wdrożyliśmy moduł konwertujący obrazy do formatu webp. Ten format pozwolił na zmniejszenie wagi zdjęć o niemal 30%, co wydatnie przełożyło się na zarówno odczucia klientów eksplorujących sklep, jak również wyniki  w Google Page Speed Insights.

premiumbike kategorie

Jesteś ciekaw jakich zmian potrzebuje Twój sklep?

Napisz do nas!