Grafika przedstawiająca startującą rakietę oraz logo Magento.

Nowa aktualizacja Magento 2.4.7: Co to oznacza dla Twojego e-commerce?

Magento Handbook

Magento, znana platforma e-commerce, właśnie otrzymała znaczącą aktualizację w postaci wersji 2.4.7. Update ma na celu ulepszenie wydajności, bezpieczeństwa oraz ogólnego doświadczenia użytkowników i administratorów sklepów internetowych. Oto kilka kluczowych modyfikacji, o których warto wiedzieć: 

Wsparcie dla PHP 8.3

PHP 8.3 to jedna z najnowszych wersji języka programowania, która została oficjalnie wydana w grudniu 2022 roku. PHP (Hypertext Preprocessor) jest popularnym językiem open source głównie stosowanym do tworzenia skryptów po stronie serwera w aplikacjach webowych. Jest również podstawowym językiem dla wielu popularnych systemów zarządzania treścią (CMS), takich jak WordPress, oraz platform e-commerce, w tym Magento.

Nowe funkcje i ulepszenia

 1. Ulepszenia w wydajności: Język programowania PHP słynie z nieustannego dążenia do poprawy wydajności. Najnowsza aktualizacja, PHP 8.3, kontynuuje ten trend, oferując szereg usprawnień, które znacząco przyspieszą działanie Twoich skryptów i zoptymalizują zużycie pamięci. To kluczowe usprawnienia, szczególnie dla aplikacji o dużym obciążeniu, które wymagają maksymalnej wydajności i stabilności.
 2. Nowe funkcje językowe: PHP 8.3 wprowadza nowe funkcje i syntaktyczne usprawnienia, które mają na celu ułatwienie programowania i zwiększenie czytelności kodu. Przykłady takich zmian to nowe operatory, ulepszone mechanizmy typowania, a także rozszerzenia funkcji już istniejących.
 3. Bezpieczeństwo: Zwiększona uwaga na bezpieczeństwo jest stałą cechą nowych wydań PHP. Poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje mają na celu ochronę przed nowymi zagrożeniami i lukami w bezpieczeństwie.
 4. Lepsza kompatybilność: Aktualizacja poprawia kompatybilność z nowymi technologiami i standardami, co umożliwia łatwiejszą integrację z bibliotekami i frameworkami.

Znaczenie dla e-commerce

Dla platform takich jak Magento, które są zbudowane na tym języku, aktualizacja PHP 8.2 do 8.3 może przynieść znaczne korzyści. Szybsze czasy przetwarzania, lepsza efektywność pamięci i ulepszone funkcje bezpieczeństwa bezpośrednio przekładają się na lepsze doświadczenia użytkowników, zwiększoną odporność na ataki oraz niższe koszty utrzymania infrastruktury.

Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa i wydajności

Aktualizacja Magento 2.4.7 wnosi poprawki w dwóch kluczowych obszarach technologicznych: buforowaniu GraphQL i obsłudze aplikacji typu Progressive Web App (PWA), co ma znaczący wpływ na efektywność i użyteczność platformy, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

 • Ulepszone buforowanie GraphQL
  GraphQL to język zapytań dla API, który umożliwia klientom pobieranie dokładnie tych danych, które są im potrzebne, niczego więcej. To zwiększa efektywność aplikacji poprzez zmniejszenie ilości przesyłanych danych. W najnowszej wersji Magento buforowanie zostało zdecydowanie poprawione, co jest kluczowym aspektem w optymalizacji odpowiedzi serwera na zapytania konsumentów.

  W praktyce udoskonalone buforowanie oznacza, że wyniki często wykonywanych zapytań mogą być przechowywane w pamięci podręcznej serwera, skąd mogą być szybko dostarczane bez konieczności ponownego przetwarzania. To nie tylko przyspiesza ładowanie się strony, ale również zmniejsza obciążenie serwerów, co jest szczególnie ważne dla sklepów z dużą liczbą odwiedzających.
 • Obsługa aplikacji PWA
  Progressive Web Apps to typ aplikacji internetowych, który oferuje użytkownikom doświadczenia podobne do aplikacji natywnych. PWA są szybkie, responsywne i mogą działać offline, co jest szczególnie korzystne na urządzeniach mobilnych. W Magento 2.4.7, wsparcie dla tej technologii zostało poprawione, co oznacza lepsze wrażenia dla użytkowników mobilnych, niezależnie od ich połączenia z internetem.

  Poprawa obsługi PWA oznacza, że sklepy mogą teraz oferować swoim klientom płynniejsze przewijanie, szybsze przejścia między stronami i ogólnie lepsze wrażenia zakupowe. To jest kluczowe, biorąc pod uwagę rosnące znaczenie mobilnego handlu elektronicznego, gdzie użytkownicy oczekują szybkości i wygody porównywalnej do aplikacji natywnych.
 • Korzyści dla użytkowników mobilnych
  Dzięki ulepszonemu buforowaniu GraphQL i lepszej obsłudze Progressive Web Apps użytkownicy mobilni mogą doświadczać znacznie szybszego ładowania stron i płynniejszej interakcji z interfejsem sklepu. To ma bezpośredni wpływ na satysfakcję klientów oraz może przyczynić się do wyższych wskaźników konwersji. Szybsze i bardziej responsywne strony są mniej frustrujące dla użytkowników, co przekłada się na dłuższe sesje przeglądania i potencjalnie większe dochody dla sklepów.

  Zmiany w buforowaniu GraphQL i wsparciu PWA w Magento 2.4.7 to ważne kroki na drodze do optymalizacji doświadczeń handlu internetowego na różnorodnych urządzeniach, zwłaszcza mobilnych. Te zmiany nie tylko podnoszą poziom użytkowania platformy, ale również mogą mieć pozytywny wpływ na wydajność biznesową sklepów działających na tej popularnej platformie e-commerce.

Udoskonalenia w obsłudze klienta i integracjach

Nowa wersja Magento wprowadza zmiany dotyczące obsługi klienta, w tym lepsze zarządzanie adresami klientów, fakturowaniem i informacjami o wysyłce, co przyczynia się do płynniejszego procesu realizacji transakcji. Ponadto wprowadzone poprawki integracji z metodami wysyłki i płatności, w tym z PayPal i Braintree, zwiększają stabilność i wydajność tych systemów.

Wsparcie dla najnowszych technologii Magento 2

Aktualizacja dodaje również wsparcie dla najnowszych wersji kluczowych technologii, takich jak RabbitMQ 3.13, Composer 2.7.x, Varnish Cache 7.4, Elasticsearch 8.11, OpenSearch 2.12 oraz Redis 7.2. Dzięki temu sklepy Magento mogą wykorzystywać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zarządzania danymi i buforowania, co ma bezpośredni wpływ na efektywność i bezpieczeństwo.

Podsumowując, aktualizacja Magento 2.4.7 wprowadza znaczące udoskonalenia, które mogą pozytywnie wpłynąć na działanie sklepów internetowych. Warto rozważyć zaktualizowanie swojej platformy, aby w pełni korzystać z nowych funkcji i ulepszeń w zakresie efektywności i bezpieczeństwa.

Komentarz E-commerce Analityka — Dlaczego powinieneś mieć Magento 2 w najwyższej wersji?

Zrob sobie zdjecie do stopki 10

Magento 2.4.7 wprowadza szereg ważnych zmian i usprawnień, które mogą znacząco wpłynąć na działanie i bezpieczeństwo Twojego sklepu. Najnowsza wersja zawiera ponad 150 poprawek, które zwiększają efektywność i szybkość działania sklepu. Użytkowanie starszej wersji Magento naraża Cię na ryzyko ataków hakerskich, które mogą mieć katastrofalne skutki dla Twojego biznesu — od utraty bazy danych i danych klientów, po włamania na stronę, co negatywnie wpływa na wizerunek firmy.

Zalecamy zaktualizowanie Adobe Magento do najnowszej wersji, aby zapobiec tym problemom, zanim będzie za późno. Aktualizacja Magento oferuje lepsze bezpieczeństwo, chroniąc przed potencjalnymi lukami i błędami, poprawia skalowalność oraz wprowadza nowe funkcje, które zwiększają efektywność sklepu. Zachęcamy do jak najszybszej aktualizacji do wersji 2.4.7, by uniknąć problemów i wykorzystać wszystkie zalety nowej wersji.

Ewelina – E-commerce Analityk