image 3

Magento liderem wśród platform e-commerce

E-commerce, Marketing, Project management

Magento już trzeci rok z rzędu króluje wśród platform e-commerce. Platforma zajęła 1. miejsce w kategorii Leaders 2019 raportu Magic Quadrant for Digital Commerce Platforms.

Jak Magento oceniał raport Gartnera?

W zestawieniu uwzględniono 13 platform e-commerce. Obok Magento znalazły się m.in. Shopify, SAP, Salesforce, BigCommerce czy Oracle. Oprogramowania konkurowały ze sobą w 4 kategoriach:

 1. Challengers – koncentrując się na mniejszej liczbie branż, obszarów geograficznych oraz metod wdrażania technologii i modeli biznesowych. Inwestują w innowacje kluczowe dla ich rynków docelowych.
 2. Leaders – często to właśnie oni zawieszają konkurencji poprzeczkę, zapewniając szeroki wachlarz usług i funkcjonalności handlowych.
 3. Niche Players – zajmują się wąskim zakresem rynku wyznaczanym przez przemysł, handel cyfrowy GMV, wielkość firmy, region czy możliwości technologiczne. Zapewniają opłacalne rozwiązania dla mniejszych firm użytkowników końcowych oraz wschodzących rynków.
 4. Visionaries – w największej mierze odpowiadają za włączanie innowacji oraz nowych technologii do swoich platform. Najaktywniej stosują też kreatywne strategie cenowe. To dostawcy, którzy stworzyli sobie na rynku nieocenioną niszę i najczęściej przyciągają nowych klientów.

Specjaliści firmy Gartner skupili się głównie na tym, jak poszczególne platformy koncentrują się na technologiach transformacyjnych oraz jak dalece pomagają sprzedawcom realizować cele biznesowe.

W kategorii Leaders 2019 liczyły się m.in.:

 • dynamika wzrostu liczby użytkowników danej platformy,
 • sytuacja finansowa tych użytkowników,
 • szeroka funkcjonalność handlowa dla B2B i B2C,
 • innowacyjne rozwiązania w zakresie handlu elektronicznego dla różnych modeli biznesowych oraz nisz.

Magento liderem e-commerce

Magento zdało egzamin na wszystkich poziomach. W dodatku świetnie wypadło w wymagającym standardzie Innovation. Zgodnie z raportem Gartnera, Magento wiedzie prym w zapewnianiu:

 • szerokiego wachlarza funkcji handlowych, w tym B2C i B2B,
 • rozbudowanych możliwości handlowych w wielu branżach i modelach biznesowych,
 • skalowalności w celu obsługi dużych wolumenów transakcji i wysokiego poziomu przychodów GMW z handlu cyfrowego,
 • wspierania sprzedaży i usług w sposób bezpośredni oraz poprzez ekosystem aplikacji, usług i partnerów do integracji,
 • dodatkowych funkcji aplikacji, które można zintegrować z podstawową platformą handlową,
 • aktualizacji technologii w platformach handlowych, 
 • dostępu do nowych produktów i ich funkcji,
 • możliwości dokonywania inwestycji wewnątrz i na zewnątrz głównych cyfrowych platform e-commerce,
 • tworzenia programów i modułów dedykowanych, które ułatwiają klientom realizację celów biznesowych.

Sukces dzięki Adobe Commerce Cloud

Jedną z najmocniejszych stron Magento Commerce okazała się usługa Adobe Commerce Cloud – zautomatyzowana platforma obsługująca technologie PHP, MySQL, Redis, RabbitMQ i Elasticsearch. Głęboko integruje się z Adobe Analytics Cloud, Adobe Marketing Cloud i Adobe Advertising Cloud i powstała, by dostosować to oprogramowanie do każdego rodzaju i modelu biznesowego (B2B, B2C i B2E).

Rozwiązania wprowadzone w ACC umożliwiają użytkownikom zintegrowanie oraz łatwą obsługę wielu sklepów internetowych na całym świecie. Pozwalają też spersonalizować produkty, usługi czy reklamę w zależności od danego regionu czy kultury.

Oznacza to, że użytkownicy przebywający na stronie sklepu w tym samym czasie, lecz np. w innych lokalizacjach, widzą zupełnie inny zestaw produktów i reklam. Ponadto, dzięki architekturze dostosowanej do wielu witryn, Adobe Commerce Cloud umożliwia projektowanie sklepów na skalę globalną bez zmian konfiguracji.

Z rozwiązań ACC korzystają z powodzeniem takie marki jak HP Inc., AB InBev, Watsco czy Easy Spirit. Dzięki nim sprawniej komunikują się z klientami na całym świecie, zapewniając im na każdym kanale najlepszą możliwą obsługę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź pełny raport Gartner Inc.

Komentarze 8 komentarzy 8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.