image 17

PayPal informuje o wycofaniu platformy Magento 1.x z eksploatacji

E-commerce, Magento Handbook

Administratorzy sklepów zbudowanych na platformie Magento 1 i korzystający z bramki płatności Paypal otrzymali dziś maile z informacją o wycofaniu platformy Magento 1.x z eksploatacji 30 czerwca 2020 roku. Jest to kolejny dowód na to, że Adobe, mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie planuje przekładania tego terminu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co ta informacja oznacza dla Ciebie,
  • jakie zagrożenia pojawią się po 30 czerwca,
  • jakie dalsze kroki musisz podjąć.

Wycofanie Magento 1.x z eksploatacji PayPal

Platforma PayPal wielokrotnie udowadniała, że do bezpieczeństwa transakcji podchodzi bardzo poważnie, a jej dzisiejszy mailing jedynie to potwierdza. I choć w treści brakuje konkretnych odpowiedzi na pytanie “a co, jeśli pozostanę przy Magento 1.x?”, to ton wiadomości wydaje się być jednoznaczny. PayPal informuje o tym, że “musisz pilnie podjąć działania” oraz “konieczne jest przeprowadzenie migracji”. Można więc domniemywać, że po 30 czerwca 2020 roku PayPal wycofa wspieranie platformy Magento 1.

Co się stanie po 30 czerwca?

  • Sklepy oparte na Magento 1.x nie będą spełniały wymogów PCI DSS – norm powstałych dla zapewnienia wysokiego i spójnego poziomu bezpieczeństwa we wszystkich środowiskach, w których przetwarzane są dane posiadaczy kart płatniczych.
  • Nie będą wydawane oficjalne uaktualnienia platformy oraz poprawki bezpieczeństwa, przez co sklepy będą narażone na ataki hakerskie prowadzące do niestabilności platformy, a nawet utraty danych osobowych klientów.

Co dalej?

Co w takim razie stanie się ze sklepami, które nie planują migracji do Magento 2, a korzystają z PayPala? Prawdopodobnie będą musiały zmienić bramkę płatności na inną, która jeszcze wsparcia dla Magento 1 nie wycofuje. Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie jedynie tymczasowe. Możemy spodziewać się, że w krótkim czasie inni dostawcy usług płatnicznych również nie będą chcieli wspierać platformy, której nie aktualizuje producent. Do tego dochodzi czynnik zaufania, klienci przyzwyczajeni do bezpiecznych i sprawdzonych płatności PayPal mogą porzucać koszyki, widząc niedostępność swojej ulubionej metody płatności.

W tej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jak najszybsze zaplanowanie migracji do Magento 2. Nowsza wersja platformy, poza wsparciem ze strony Adobe, oferuje wiele dodatkowych funkcji oraz jest zbudowana za pomocą nowszych, a więc wydajniejszych i łatwiejszych do modyfikacji, technologii.

Więcej na temat samej migracji możesz przeczytać tutaj: https://auroracreation.pl/blog/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-migracji-z-magento-1-do-magento-2/

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń lub napisz:

Małgorzata Gudalewska – [email protected], +48 664 531 867

Maciej Kosierkiewicz –[email protected],+48 600 279 991