Desktop frame piece of case screen desktop
Mobile frame piece of case screen mobile
Tablet frame piece of case screen tablet

Piece of Case

Piece of Case to polska marka, która istnieje na rynku od 2016 roku. Firma specjalizuje się w produkcji etui oraz akcesoriów ochronnych do smartfonów. Piece of Case skupia się na tworzeniu produktów najwyższej jakości, dlatego używa jedynie bezpiecznych i trwałych materiałów, które zapewniają niezawodność i solidność. W ofercie sklepu można znaleźć wiele interesujących wzorów i motywów, które pozwolą na indywidualne dopasowanie etui do gustu i preferencji klientów.

Zakres prac

 • Wdrożenie Magento 2 na bazie autorskiego szablonu
 • Integracja z Baselinker
 • Integracja z Ceneo
 • Połączenie platformy sprzedażowej z Instagramem
 • Wdrożenie autorskiego modułu “Improve Sorting”
 • Wdrożenie modułu wskazującego dostępność produktu
 • Wdrożenie konfiguratora zdjęć produktowych

Efekty

ikona wzrost

Integracja sklepu Piece of Case z Baselinker pozwoliła zautomatyzować proces obsługi wielu kanałów sprzedaży.

Ikona przedstawiająca narzędzie

Wdrożenie platformy sprzedażowej na Magento 2 na autorskim szablonie pozwoliło zoptymalizować czas tworzenia nowego sklepu, zachowując jednocześnie pełne możliwości modyfikacji i rozwoju.

ikona przedstawiajaca puzzle

Wdrożenie modułu konfiguracji zdjęć produktowych usprawniło proces wprowadzania nowych artykułów do eCommerce.

piece of case sklep internetowy

Realizacja

Wdrożenie Magento 2 na bazie autorskiego szablonu

Firma Piece of Case zwróciła się do nas z potrzebą wdrożenia nowego sklepu internetowego w celu rozszerzenia swojej działalności o dodatkowe kanały sprzedaży. Poprzednia platforma marki była oparta o oprogramowanie typu SaaS, ale okazała się mało intuicyjna i niepraktyczna w użytkowaniu zarówno dla obsługi sklepu, jak i dla klientów.

W odpowiedzi na potrzeby Piece of Case wykorzystaliśmy potencjał silnika Magento 2. Platforma sprzedażowa została wdrożona na bazie naszego autorskiego szablonu, aby zaoszczędzić czas, a także zoptymalizować koszty uruchomienia sklepu internetowego.

W ramach realizacji Piece of Case zostały stworzone indywidualne projekty graficzne, m.in: Strona Główna, Karta Produktu, a także elementy stylu witryny. Zachowaliśmy tym samym spójny wygląd całego sklepu, a także wyróżniliśmy w nim oferowany asortyment.

Wdrożenie Magento 2 i dostosowanie platformy do indywidualnych potrzeb klienta pozwoliło rozpocząć sprzedaż w nowych kanałach i zwiększyć obecność marki na rynku.

Integracja z BaseLinker

System BaseLinker to wyjątkowo skuteczne narzędzie do automatyzacji procesów w eCommerce. Jest on szczególnie pomocny firmom, które mają wiele kanałów sprzedaży, takich jak sklepy internetowe, stacjonarne czy marketplace. Integracja z BaseLinkerem pozwala przedsiębiorstwom na rozszerzenie swojego asortymentu i oferowanie go na innych platformach, takich jak Allegro czy Ceneo. Narzędzie pozwala na przechowywanie wszystkich niezbędnych danych w jednym miejscu.

Wykorzystanie tego systemu w firmie Piece of Case pozwoliło na zwiększenie efektywności zarządzania produktami w różnych kanałach sprzedaży, co przyczynia się do szybkiego rozwoju biznesu.

BaseLinker pozwala na:

 • aktualizację stanów magazynowych dla wszystkich obsługiwanych platform jednocześnie,
 • masowe zarządzanie ofertami,
 • automatyzację procesu przygotowania zamówień, co obejmuje: aktualizację statusów,
 • generowanie dokumentów potwierdzających zakup czy przygotowanie do druku etykiet nadawczych.

Integracja z Ceneo

Ceneo to jedna z największych i najpopularniejszych porównywarek cenowych w Polsce. Użytkownicy platformy mogą łatwo przeanalizować oferty różnych sprzedawców, znaleźć najlepsze ceny, a także porównać opinie innych klientów. Integracja Piece of Case z Ceneo otworzyła szansę na zwiększenie popularności i widoczności oferty sklepu w sieci, jednocześnie zapewniając budowanie pozytywnego wizerunku marki.

Połączenie platformy sprzedażowej z Instagramem

Podczas współpracy z Piece of Case wdrożyliśmy autorski moduł, który łączy sklep internetowy z mediami społecznościowymi. Funkcja udostępnia posty z profilu marki na Instagramie w wyznaczonym do tego bloku na stronie głównej platformy. Piece of Case prowadzi aktywną komunikację w Social Mediach, a zastosowanie tej funkcji dodatkowo buduje zaufanie do marki już podczas pierwszego kontaktu ze sklepem internetowym.

piece of case modul instagram

Wdrożenie autorskiego modułu “Improve Sorting”

Natywna funkcjonalność Magento 2 umożliwia sortowanie ofert tylko według: nazwy, ceny i pozycji. Firmie Piece of Case zależało na tym, aby zapewnić swoim klientom większy wybór opcji i tym samym przyspieszyć czas znalezienia odpowiedniego produktu.

Podczas realizacji wdrożyliśmy autorski moduł “Improved Sorting”, który pozwala na zwiększenie ilości dotychczasowych metod sortowania produktów o:

 • najnowsze
 • najtańsze
 • najdroższe
 • najpopularniejsze
 • promocje.
piece of case sortowanie kategorii

Wdrożenie modułu wskazującego dostępność produktu

W projekcie Piece of Case wdrożyliśmy moduł, który wskazuje poziom dostępnych produktów w sklepie. Taka opcja pozwala na szybką weryfikację, czy wybrany model etui znajduje się w magazynie, a także w jakiej ilości.

Ograniczona liczba produktów na stanie może przyspieszyć decyzję zakupową użytkownika z obawy o utratę szansy na posiadanie wybranego akcesorium.

piece of case karta produktu

Wdrożenie konfiguratora zdjęć produktowych

Firma Piece of Case posiada bogaty asortyment etui na smartfony. Producent potrzebował intuicyjnego rozwiązania, które automatycznie dopasuje wybrany motyw graficzny do konkretnego telefonu.

Wykorzystując możliwości Magento 2 stworzyliśmy moduł, który pozwala generować zdjęcia produktowe z wybranym motywem do wszystkich dostępnych modeli smartfonów. Funkcjonalność nie wymaga każdorazowego tworzenia osobnych plików graficznych w programach typu Photoshop. Opracowany konfigurator umożliwia obsłudze sklepu generować dużą ilość produktów w bardzo szybkim czasie, co wpływa na efektywność zarządzania asortymentem.

Jesteś ciekaw jakich zmian potrzebuje Twój sklep?

Napisz do nas!